Posted on

Coraz częściej w mniejszych miastach jak między innymi w Słupsku powstaje kilka większych marketów budowlanych, które przyciągają korzystnymi cenami oraz wielkim wyborem towarów. Mają one swoich entuzjastów ale również przeciwników, w tym celu dobrze jest poznać je trochę lepiej. Czym różnią się te duże sklepy od hurtowni budowlanych i w jakich sytuacjach możemy pojechać na zakupy bezwzględnie tam, a kiedy lepiej udać się do hurtowni budowlanej?

Wszystko o zakupach w hurtowni budowlanej

Hurtownia budowlana ma większe rozmiary niż zwykły sklep budowlany, ale przeważnie będzie niewielka w porównaniu do marketu. Wybór produktów tam często będzie mniejszy niż w marketach, ale bardzo często będzie on w atrakcyjniejszych cenach. Na dodatek możemy znaleźć tam rzeczy, których nie będzie na stanie w osiedlowych sklepach, ani w marketach budowlanych, jak na przykład stal zbrojeniowa. W hurtowni przeważnie znajdziesz fachowców, którzy doskonale doradzą Ci które produkty i marki powinny być dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Jest to chyba największy plus dlatego, że właściciele takich sklepów nie mogą sobie pozwolić na utratę zaufania wśród klientów. Kolejną zaletą będzie to, że możesz tam ustalić niższe ceny. Raczej nie wyobrażamy sobie sytuacji kiedy jedziemy do sieciówki i zadajemy pytanie pracownikowi sklepu czy jeśli kupimy większą ilość płytek to czy dostaniemy jakiś rabat. W hurtowni budowlanej taka sytuacja bez problemu możemy zrobić. W hurtowni budowlanej najczęściej zrealizujesz zakupy hurtowe, ale również detaliczne. 

Jak wygląda proces zakupów w dużym markecie budowlanym?

W wielkopowierzchniowym sklepie budowlanym zazwyczaj znajdziemy każdy możliwy artykuł, jest tam wielki wybór przeróżnych produktów od dużej ilości producentów. Są tam zarówno artykuły, które wykorzystujemy podczas budowy domu, jak na przykład bloczki betonowe lub zaprawy murarskie, poprzez produkty potrzebne do wykończenia lokalu takie jak farby lub kafelki, aż po wszelkiego rodzaju narzędzia i dekoracje. Na skutek tego nie ma potrzeby żeby chodzić po różnych sklepach, wystarczające jest pójście do jednego sklepu budowlanego i nabędziemy tam zdecydowaną zdecydowany procent, jak nie wszystkie rzeczy potrzebne nam do remontu. Kolejną zaletą jest to, że w marketach budowlanych niezmiernie często spotkamy ceny promocyjne i wyprzedaże. 

Niestety te sklepy również mają wady – w markecie budowlanym zazwyczaj pracownicy nie są fachowcami. Z pewnością pokierują nas do odpowiedniej alejki, ale przeważnie nie będą mogli doradzić co do produktu, którego potrzebujemy.

W jakich sytuacjach lepiej pojechać do marketu a kiedy do hurtowni budowlanej?

Jeśli chcielibyśmy dostać profesjonalną obsługę klienta i spotkać specjalistę, który będzie umiał doradzić nam co do artykułów – definitywnie musimy postawić na hurtownię budowlaną. Przeważnie nie pracują tam przypadkowi pracownicy, ale fachowcy, którzy znają się na rzeczy. Ważne jest aby wybrać zaufaną hurtownię budowlaną, gdzie nikt nas nie spławi. Z pewnością odnajdziecie taką w pobliżu Słupska. Polecana tam jest hurtownia materiałów budowlanych Cygert

Jeśli natomiast mamy zrobioną listę produktów i wiemy konkretnie czego i jakiej marki potrzebujemy – prawdopodobnie lepszym wyborem będzie duży sklep budowlany, gdyż w 99% kwestii nabędziemy tam prawie każdy produkt, który jest nam do remontu konieczny. Na skutek tego zaoszczędzimy czas. Jeżeli mamy chęć i czas to nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić zakupy tak samo w jednym jak i w drugim miejscu. Wtedy mamy możliwość przeanalizowania, jakie artykuły tańsze są w sieciówce, a które w hurtowni budowlanej.