Posted on

Dzięki instalacji odgromowej zwiększa się bezpieczeństwo budynku. Czy jednak zawsze taka instalacja musi być przygotowana? Przepisy prawa dokładnie informują o tym, kiedy taka instalacja staje się koniecznością. Często instalacja odgromowa jest konieczna, gdy spłacamy kredyt hipoteczny.

Kiedy instalacja odgromowa jest konieczna? – wyjaśniamy

Konieczne będzie wykonanie instalacji w momencie, gdy dany dom powstaje z łatwopalnych materiałów jak drewno. Poza tym konieczność wykonania takiej instalacji jest w przypadku budynków powyżej 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowych oraz dla budynków większych niż 15 metrów.  W przypadku domów jednorodzinnych taka konieczność może wynikać również z obliczenia wskaźnika zagrożenia piorunowego. Istnieją przepisy, które uwzględniają różne czynniki przy tych obliczeniach. Specjalista dokonuje wyliczeń, na podstawie których można dowiedzieć się czy taka instalacja w budynku jest konieczna.

Nawet jeśli nie musisz – rozważ to

Z tego względu wskazane jest skontaktować się ze specjalistyczną firmą i zwrócić się z prośbą o wycenę. Firma http://bpegd.pl/ z miasta Gdańsk to na pewno będzie najlepszy adresem. Wykonać można taką instalacje również nawet jeśli nie będzie takiego wymogu na danym budynku. Instalacja tego typu oczywiście będzie zwiększać bezpieczeństwo. Jednocześnie jej instalacja generuje również koszty trzeba więc rozważyć sobie czy ktoś chce te koszty ponieść.