Posted on

Każdy z nas zapewne sprząta u siebie w domu i pewnie zastanawia się jak firmy sprzątające radzą sobie z pracą na dużych powierzchniach w Gdańsku. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że sprzęt i środki chemiczne, które wykorzystujemy do sprzątania mieszkania, różnią się od tego, co jest używane przy profesjonalnym sprzątaniu. Nie chodzi tutaj tylko o wielkość odkurzacza, ale również o skład środków czystości. Sprawdźmy więc co jest potrzebne do dokładnego i profesjonalnego wysprzątania magazynu, albo centrum handlowego, w których codziennie przewija się wiele ludzi. Czym powinna się wyróżniać firma sprzątająca w Gdańsku, aby cieszyć się dobrą opinią i zdobywać nowych klientów?

Profesjonalne środki czyszczące

Różne firmy sprzątające w Gdańsku będą korzystać z innych środków czyszczących. Bardzo dużo zależy od tego, jak duże obiekty sprząta dana firma. Przy mieszkaniach i niewielkich biurach nie ma konieczności stosowania tak silnej chemii, jak na przykład na halach produkcyjnych, albo magazynach. Przede wszystkim chodzi tutaj o ilość ludzi, która przebywa na danym terenie, ale znaczenie ma także wielkość zabrudzeń. W większości jednak w firmach sprzątających wykorzystywane są profesjonalne środki czyszczące, a nie chemia gospodarcza, jaką mamy w domu. 

Największą różnicą między nimi jest stężenie produktów. Profesjonalne środki czyszczące są koncentratami, które trzeba rozcieńczyć do potrzebnego nam roztworu. Osoby zajmujące się sprzątaniem zawodowo mogą wtedy samodzielnie wybrać czy potrzebują słabych środków czyszczących, ponieważ zanieczyszczenia są niewielkie, czy roztwór musi mieć dużo większe stężenie. Inną ważną rzeczą przy profesjonalnej chemii do czyszczenia jest substancja czynna, która pozwala na o wiele szybsze usuwanie zabrudzeń niż w przypadku chemii gospodarczej.

rozbudowa gdańska
W Gdańsku intensywnie rozwija się nie tylko budownictwo mieszkaniowe, ale także biurowe. Z tego powodu rośnie zapotrzebowania na usługi związane ze sprzątaniem mieszkań oraz powierzchni biurowych.

Sprzęt czyszczący

Oczywistym jest, że firmy sprzątające w Gdańsku potrzebują większego i mocniejszego sprzętu niż zwykły domowy odkurzacz. Na ogromnych przestrzeniach jak magazyny albo hale produkcyjne możemy spotkać się z automatami szorująco-zbierającymi. Firmy zajmujące się zawodowo sprzątaniem mają do wyboru automaty, które trzeba prowadzić z ziemi, albo takie, którymi można jeździć. W mniejszych biurach, albo tam gdzie jest utrudniony dostęp wykorzystywane są przeważnie odkurzacze. Od tych domowych różnią się wielkością i tym, że pracują na sucho i na mokro. Daje to o wiele lepszy efekt i przyspiesza pracę.

Co jeszcze powinna mieć firma sprzątająca?

Oprócz odpowiedniego sprzętu i środków czystości, pracownicy firmy sprzątającej muszą posiadać także środki ochronne. Chodzi tutaj przede wszystkim o rękawiczki, które będą zabezpieczały dłonie przed silnymi substancjami. Nawet sprzątając w mieszkaniu normalnymi i delikatnymi środkami chemicznymi, możemy zauważyć podrażnienie na naszych dłoniach. Osoby, które sprzątają przy użyciu o wiele silniejszych substancji nie powinny robić tego bez dodatkowego zabezpieczenia. Przydadzą się także wszystkie przedmiotu, które jeszcze bardziej przyspieszą pracę. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju wózkach, do przewożenia całego sprzętu, ściągaczkach do okien, które sprawią, że mycie szyb będzie dużo szybsze i dobrych jakościowo ściereczkach.