Posted on

Każda firma sprzątająca będzie posiadała trochę inny zakres pracy i wtedy będzie świadczyć różniące się od siebie usługi. Bardzo dużo zależy od wielkości firmy, tego jakich posiada pracowników i w jakim mieście się znajduje. Firma sprzątająca w Gdańsku prawdopodobnie będzie mieć trochę różną ofertę niż taka, która ma siedzibę w niedużym mieście. Nie oznacza to jednak, że nie posiadają one podobnych cech. Czego więc powinniśmy spodziewać się po firmie sprzątającej?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Do sprzątania jakich lokali możesz zatrudnić firmę sprzątającą?

Firmę sprzątającą bardzo często zatrudnia się do domów i biur. Jednakże coraz częściej możemy znaleźć firmy, które oferują sprzątanie magazynów, hal produkcyjnych, supermarketów a także terenów zewnętrznych. Naturalnie prace jakie wykonuje się w mieszkaniu będą się zawsze różniły od takich w hali produkcyjnej. Firmy, które zajmują się sprzątaniem w halach produkcyjnych przeważnie zajmują się okresowym myciem okien oraz ścian, odkurzaniem rurociągów i utrzymywaniem w czystości urządzeń produkcyjnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o usuwanie smarów, pozostałości po klejach i pyłów. W halach produkcyjnych zazwyczaj konieczna jest również konserwacja i dbanie o ciągi komunikacyjne i to też robią wybrane firmy sprzątające. W magazynach za to sprzątanie bazować może na odkurzaniu oraz myciu szaf.

Firmy sprzątające, podobnie jak inne branże

w ostatnich latach chętnie sięgają po węższe specjalizacje – zwłaszcza te w dużych miastach takich jak np. Gdańsk czy Gdynia

Jeśli chodzi o sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych to przeważnie wiąże się to z regularnym myciem podłóg i sprzątaniem w sektorach mięsnych, rybnych oraz piekarniach. Niezmiernie ważne jest w nich to, że porządek musi być zgodny z normami HACCP.

Sprzątanie w biurach i mieszkaniach – czego możesz się spodziewać?

Firmy sprzątające w Gdańsku niemal zawsze proponują ogarnianie domów i biur. Taka serwis jest dopasowany do wymagań klientów, ale standardowo obejmuje odkurzanie, mycie posadzek, ścieranie kurzu i nieczystości ze stołów, sprzętów elektronicznych, lamp oraz reszty mebli, a także sprzątanie i odkażanie w ubikacjach oraz kuchniach. W domach zdarza się, że lokatorzy proszą o zrobienie prania, rozwieszanie i prasowanie go, a od czasu do czasu zarówno w biurach jak i w domach, firmy sprzątające zabierają się za mycie okien, parapetów, szklanych drzwi a także kaloryferów. Zdarza się również, że w zakresie zobowiązań pracownicy takich firm zaopatrują biura w produkty higieniczne jak na przykład papier toaletowy czy też mydło.

szufelka i zmiotka - sprzątanie podłogi
Tradycyjne metody sprawdzają się jedynie w domach. Aby sprzątać efektywnie i efektownie, firmy zakupują specjalistyczne urządzenia i środki czystości.

Firmy sprzątające w Gdańsku bywa, że wynajmowane są po przeprowadzeniu remontu albo budowy. Wtedy zakres obowiązków różni się od tego standardowy. Jest to niezmiernie czasochłonna praca, która zazwyczaj wymaga wykorzystania specjalnych środków chemicznych, właśnie dlatego zdecydowanie prościej oraz szybciej jest powierzyć to wykwalifikowanemu zespołowi sprzątającym.

Firmy sprzątające z Gdańska zwykle oferują również czyszczenie klatek schodowych.

Jakich dodatkowych usług możesz się spodziewać po firmie sprzątającej?

W ostatnim czasie spore firmy sprzątające rozpoczęły oferować sprzątanie terenów zewnętrznych. Przeważnie polega ona na koszeniu trawników, zamiataniu chodników, sprzątaniu liści w okresie jesiennym albo odśnieżaniu dróg i parkingów zimą. Dokładny zakres obowiązków zwykle jest do dogadania z klientem, jednak zdarza się, że wchodzi w to również wywóz śmieci oraz skracanie krzewów oraz drzew.

sprzątanie hali magazynowej
Usługi porządkowe w halach magazynowych to specjalizacja niektórych firm. Przed podjęciem współpracy warto zapytać o doświadczenie w sprzątaniu tego rodzaju powierzchni.

Bardzo często firmy sprzątające mają w swojej ofercie mycie ścian oraz okien od zewnątrz nawet jeżeli nie ma możliwości otworzenia okien więc wymaga to profesjonalnego sprzętu.

Możemy spotkać się również z ofertą czyszczenia wykładzin albo odnawiania posadzek. Usługi te nie są wykonywane codziennie więc wymagają specjalnego zamówienia ich. Podłogi mogą być przez firmy sprzątające akrylowane albo polimeryzowane, co poprawia ich trwałość i przedłuża żywotność.

sprzątanie po remoncie
Porządkowanie domu lub mieszkania po remoncie to bardzo ciężka praca. Z tego względu wiele osób decyduje się na wynajęcie firmy sprzątającej do wykonania tego zadania.

Można zauważyć, że firmy sprzątające potrafią mieć bardzo szeroki zakres obowiązków i bez względu na to jaką usługę chciałbyś zamówić to z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziesz ekipę w Gdańsku, która spełni Twoje wymagania. Proponujemy za każdym razem ustalić z jakich środków chemicznych korzysta firma i dokładnie omówić zakres prac, tak aby potem nie pojawiły się niedomówienia. Taką rzeczą może być mycie okien gdyż zwykle nie znajduje się w podstawowej usłudze.