Posted on

Najpierw warto wyjaśnić ów tajemniczy skrót. EPDM to inaczej – w wolnym tłumaczeniu – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. To może niezbyt wiele mówić przeciętnemu Kowalskiemu, w związku z czym nadchodzimy z wytłumaczeniami. Jest to polimerowe tworzywo, które odnajduje coraz więcej zastosowań w nowoczesnym przemyśle budowlanym, ale swoją sławę zyskało już jakiś czas temu. Główną cechą tego tworzywa jest przede wszystkim jego możliwość zniekształcania oraz powrotu do dotychczasowego stanu, nie odnosząc przy tym jakichkolwiek uszkodzeń.

Mocne strony geomembrany

Jeśli chodzi o inne właściwości, to geomembrana EPDM z pewnością szczyci się znaczną odpornością na niekorzystne warunki pogodowe, zwłaszcza na bardzo wysokie i niskie temperatury. Ponadto materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały na rozciąganie.

Gdzie przydaje się geomembrana?

Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są wykorzystywane zwłaszcza w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, między innymi dachów, ale również stawów, basenów oraz w różnych innych zbiornikach. Izolacja zbiorników to nie jedyne, co oferuje to rozwiązanie. Należy wspomnieć także o takich kwestiach, jak na przykład izolacja składowisk oraz innych miejsc tego typu.

Zgrzewanie geomembrany – kto wykonuje?

Jeśli interesują Cię usługi takie jak zgrzewanie folii i chcesz, aby cena tego zlecenia należała do stosunkowo niskich, powinieneś zgłosić się do fachowców takich jak na przykład geomembrana.pl. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia powinieneś mieć pewność, że zlecenie zostanie skończone szybko, sprawnie i będziesz ze wszech miar zadowolony z efektu końcowego. Warto postawić na wiedzę i doświadczenie, gdyż są to cechy wymagane w tej branży, jaką jest geomembrana EPDM.