Posted on

Siatkówka to jedna z chętniej wybieranych gier zespołowych. Niezwykle często grają w nią uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego, jest również lubiana podczas wakacyjnych wyjazdów – mówimy tutaj rzecz jasna o jej plażowej odmianie. Jeżeli zamierzamy podejść do niej poważnie, nie można zapominać o odpowiednim wyposażeniu boiska. Jaki sprzęt sportowy jest potrzebny, aby móc rozegrać mecz?

Jak wybrać odpowiednią siatkę oraz słupki do siatkówki?

Ciężko wyobrazić sobie boisko do siatkówki bez siatki. W dzisiejszych czasach producenci mają w ofercie modele w kolorze białym oraz czarnym. Cena, jaką musisz zapłacić za tego rodzaju sprzęt sportowy nie jest przesadnie pokaźna, ale należy pamiętać o pewnych dodatkach. Siatkę należy bowiem na czymś zawiesić. Do tego przeznaczone są słupki do siatkówki, które mogą mieć owalny bądź prostokątny przekrój. Słupki do siatkówki wyposażone są w specjalny naciąg, co sprawia, że możliwe jest zawieszenie siatki na właściwej wysokości.

Mecz siatkówki – o czym trzeba pamiętać

Jeśli mecz ma być naprawdę poważny, to przy boisku powinno znaleźć się również stanowisko sędziowskie. Warto postawić na specjalną osłonę, która zapewni sędziemu bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko ewentualnej kontuzji. Na każdym boisku niezbędna jest także piłka. Przepisy precyzyjnie określają jej obwód oraz masę, która musi wahać się od 260 do 280 gramów. Oczywiście jeśli mecz nie jest aż tak zawodowy, to nie trzeba zwracać uwagi na dokładne wymiary i wagę piłki. Dobrze jednak kupić porządne akcesoria, które sprawią, że gra będzie przyjemna – niezależnie od szczebla rozgrywki. Dzięki temu zawodnicy będą mogli odczuwać nie tylko satysfakcję, ale i radość z tego sportu.