Posted on

W wielu dziedzinach gospodarki wykorzystuje się interesujące metody obróbki stalowych oraz tym podobnych przedmiotów. Może się jednakowoż wydawać, że od dziesiątek lat niesłabnącym powodzeniem cieszy się technologia CNC, czyli tak zwana obróbka skrawaniem oraz podobne jej czynności. Dowiedz się więcej na temat tego, na czym opiera się technologia CNC i z jakiego powodu może pochwalić się taką renomą.

Obróbka skrawaniem

Najprościej kwestię tę ujmując, mówimy tutaj o metodzie obróbki która polega na usuwaniu niedużych fragmentów tworzywa z poddanego obróbce elementu. W związku z tym ze wszech miar sprawnie może powstać zaplanowany przedmiot charakteryzujący się bardzo precyzyjnym kształtem. Obróbka skrawaniem pozwala na znaczną powtarzalność zabiegów, więc wszelkie elementy będą do siebie niezwykle zbliżone – jest to następna godna uwagi zaleta tej technologii.

Frezowanie CNC

Jednym z zabiegów, które mogą pochwalić się przynależnością do technologii CNC, jest godne uwagi frezowanie. Jak można wywnioskować z samej nazwy, proces ten zachodzi w urządzeniu zwanym frezarką. Czynność polega na ruchach zarówno wszelkich części frezarki mających za zadanie usuwanie fragmentów materiału, jak i przedmiotu, który jest obrabiany. W związku z tym frezowanie CNC jest metodą niezwykle precyzyjną i skuteczną.

Toczenie CNC

Tutaj także mówimy o jednej z odmian obróbki skrawaniem. Tym razem urządzenie odpowiadające za ten zabieg (konkretniej tokarka) praktycznie się nie porusza – zabieg opiera się na ruchach przedmiotu obrabianego. Tutaj także precyzja jest najbardziej istotna, lecz także powtarzalność wszelkich wytwarzanych za jej pośrednictwem produktów. Jak zatem widać, każda metoda obróbki skrawaniem jest niezwykle skuteczna i to właśnie temu czynnikowi może zawdzięczać swoją świetną renomę w całej Polsce w różnego rodzaju branżach.

Obróbka skrawaniem – powszechność

W dzisiejszych czasach coraz więcej zakładów decyduje się na to rozwiązanie. Zważywszy na długą listę korzyści, nie ma w tym nic dziwnego. Zdecydowanie polecamy obróbkę CNC, gdyż gwarantuje efektywność, powtarzalność i znakomitą jakość.  

Źródło: Kinstal