Posted on

Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niezwykłe przeżycie, a przy okazji  sport na świeżym powietrzu. Jeśli jesteś już początkującym łowcą, prawdopodobnie wiesz, jak zostać w ukryciu i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody podczas polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie lekceważ zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są bardzo inteligentne i we krwi mają wypatrywanie potencjalnego zagrożenia. Dbaj, by do ostatniej chwili pozostać niezauważonym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie sukcesu.

Co jest zazwyczaj celem myśliwych?

Polowanie na dziki w Polsce jest dość znane i to przeważnie te zwierzęta zostają priorytetem dla tropicieli. Zwierzęta te są szczególnie uważne, więc kiedy, wędrują trzeba spokojnie podążać za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale miej się na baczności. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która ubezpiecza je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz skorzystać z przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię nazywane maciora, a także użyteczne może być stosowanie zapachów, które je przyciągają, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz zakupić ją w sklepie lub zrobić samodzielnie. Ta zwierzyna ma także dobry słuch, więc staraj się unikać wydawania niepokojących dźwięków. planując polowanie powinieneś mieć pod ręką podstawowy sprzęt wymagany do tego typu działań.

Jak przygotować się dobrze do udziału w polowaniu?

Najlepszym narzędziem jest lornetka. Będzie na pewno bardzo przydatna podczas obserwowania zwierzyny i przewidywania kolejnych kroków naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo przydatny jest wabik. Gdy zwierzę znajduje się w zasięgu wzroku, trzeba wzbudzić ich zainteresowanie właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, gdyż łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie powoduje, że będziesz mógł obserwować jelenia z daleka. Można na nie polować indywidualnie i z towarzyszami co sprawia, że taka organizacja polowań może podnieść Twoją wiedzę i umiejętności. Najlepiej polować w okresie rykowiska, za pomocą wabików typu muszli trytona, a nawet szkła z lampy naftowej.