Posted on

Wydaje się, że niewiele osób wie o dokładnych różnicach między takimi miejscami, jak skup aut (Gdańsk, na przykład, obfituje w takie) oraz złomowisko. Trzeba jednakowoż wiedzieć, że choć są to instytucje bardzo do siebie podobne, to jednak różnią się pewnymi zasadami funkcjonowania. Czym w związku z tym skup samochodów Gdańsk różni się od złomowiska i czy jest to bardziej opłacalna opcja dla kogoś, kto chce pozbyć się swojego starego samochodu?

Skup aut – dlaczego jest bardziej korzystny od złomowiska?

Przede wszystkim złomowisko proponuje daną kwotę, sugerując się jedynie ciężarem samochodu. Nie jest istotne zatem, czy jeździsz najnowszym BMW, czy starą Ładą, dostaniesz mniej więcej podobną kwotę. Skup aut Gdańsk przeprowadza się na nieco innych zasadach – tutaj w grę wchodzi nade wszystko liczba działających elementów, którymi może pochwalić się twój samochód. Oczywiście najbardziej w cenie są te, które bardzo ciężko w dzisiejszych czasach dostać, a więc klasyczne Porsche lub nieco mniej spotykane samochody są ze wszech miar pożądane. W tym przypadku masa się zupełnie nie liczy. Jeżeli więc Twoje auto jest w miarę sprawne, powinieneś dostać znacznie pokaźniejszą kwotę, niż za wrak, w którym wszystko jest do wyrzucenia. 

Szukasz skupu w samym Gdańsku? W takim razie zobacz ile możesz odzyskać w skupie samochodów RAAN.

Jaką kwotę można otrzymać, decydując się na skup aut?

Oczywiście w żadnym wypadku nie należy niestety dyskutować o przesadnie dużych pieniądzach. Według wszelkich porównań, znacznie bardziej opłacalne może być sprzedanie auta osobie prywatnej, ale niestety czasami ciężko znaleźć kupca, który zdoła dać tyle pieniędzy, ile byśmy chcieli. Dlatego skup samochodów Gdańsk jest najbardziej pewnym wyjściem, niezależnie od tego, jaki samochód posiadasz.