Posted on

Według badań w aktualnych czasach coraz więcej związków małżeńskich zostaje zakończone przez rozwód. Decydując się na rozwód, obie strony postępowania muszą być przygotowane\gotowe na fakt, iż wiążę się on z rozprawą sądową, kosztami które wiążą się z wynajęciem adwokata albo radcy prawnego, bądź prawnika. W jaki sposób zatem dobrze przygotować się na rozprawę sądowąj?

Przygotowanie do rozprawy

Można śmiało powiedzieć, że w naszym interesie leży dobre przygotowanie się do sprawy rozwodowej w taki sposób, aby przebiegła ona szybko i bez zbędnych komplikacji. Musimy pomyśleć nad tym, o co mamy zamiar wnosić, jakie są nasze ewentualnie warunki w stosunku co do drugiej strony i co mamy do powiedzenia. Przygotowanie sobie wszystkiego na kartce A4, pomoże nam chronologicznie zorganizować oraz opracować wypowiedź, a w związku z tym, szybciej zakończy rozprawę.

Jakiego specjalistę wybrać? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Do którego z wymienionych udać się w pierwszej kolejności? Wszystko zależy od tego, jaki jest charakter sprawy i szczególnie, czy w trakcie rozprawy rozwodowej ma paść dodatkowo orzeczenie o winie. Zapewnienie sobie profesjonalnej pomocy prawnej w tematyce rozwodu, jest możliwe u wszystkich wymienionych wyżej osób. Dzięki wybraniu się np. do kancelarii, mamy pewność, że zasięgamy opinii zawodowców w tym zakresie oraz mamy dostęp do wszystkich najistotniejszych informacji. Przygotowanie się do rozprawy sądowej we własnym zakresie jest bardzo ciężką sztuką, dlatego tak ważne jest to, aby przed wejściem na salę zdawać sobie sprawę jakie mamy obowiązki i prawa w zaistniałej sytuacji.

Pomoc zawodowca

Jeśli zdecydujemy się na rozwód z orzeczeniem o winie, powinniśmy mieć świadomość, iż będzie nam potrzebna pomoc adwokata, który będzie nas reprezentować na sali sądowej. Zatrudnienie fachowego adwokata na terenie większych miast, jak np. Kartuzy, Rzeszów lub Lublin nie będzie problemem, należy jednak od początku szczegółowo opisać sytuację i określić, jakie są nasze postulaty.