Posted on

Każdy kierowca TIR-a doskonale zdaje sobie sprawę, że zużycie paliwa tego typu pojazdu jest bardzo duże. W związku z tym firma musi pokrywać niesamowicie duże rachunki za paliwo. Z tego powodu należy zastanowić się, czy ciężarówka na gaz zapewni wymierne korzyści i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Gaz do diesla – czy jest to możliwe? Jaki wybrać

Na sam początek należałoby wytłumaczyć, jaki gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, czyli tak naprawdę instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek może być zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie niemal na porządku dziennym. Koszty zamontowania tego rodzaju instalacji nie są przesadnie wysokie, a wszelkie badania twierdzą, że niezwykle sprawnie mogą się one zwrócić – tak samo sytuacja wygląda zresztą jeśli chodzi o LPG w autach osobowych. 

Gaz do diesla w ciężarówce – zalety

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, czego dowodem są liczne wyliczenia. Przede wszystkim dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją wywodzącą się z filmów fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem również dzięki temu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu redukuje poziom głośności generowany przez pojazd, a także redukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.